booked.net


banner nowy wersja 2

Katolickie pytania i odpowiedzi - Uzależnienia: czy mogę przyjmować komunię?

uzaleznienieCzy  będąc uzależnionym od narkotyków mogę przyjąć Ciało Chrystusa podczas Mszy św.?

Katolickie pytania i odpowiedzi - Spowiedź przed komunią, jeśli opuściłem mszę?

Katolickie pytania i odpowiedzi - Spowiedź przed komunią, jeśli opuściłem mszę?

spowiedz1Czy muszę przystąpić do spowiedzi przed przyjęciem Komunii, jeśli z powodu urlopu opuszczę niedzielną Mszę św.?

Katolickie pytania i odpowiedzi - Spowiedź u księdza

Katolickie pytania i odpowiedzi - Spowiedź u księdza

Spowiedź u księdzaJeden z moich znajomych zapytał mnie, dlaczego muszę iść do księdza, aby wyznać swoje grzechy, skoro Bóg już wie, co zrobiłem. Dlaczego nie mogę udać się do Niego bezpośrednio? Chciała także wiedzieć, w jaki sposób 10 lub 20 Zdrowaś Maryjo mnie ocali. Nie byłem pewien, jak odpowiedzieć, więc po prostu powiedziałem, że w to wierzymy. Co powinienem był powiedzieć?

Katolickie pytania i odpowiedzi - Czy powinienem wyznać przeszłe grzechy?

Katolickie pytania i odpowiedzi - Czy powinienem wyznać przeszłe grzechy?

wyznanie grzechuMam 64 lata i ciągle wracam myślami do poprzednich grzechów, które mogły mieć miejsce 30 lat temu i zastanawiam się, czy je wyznałem. Co powinienem rozważyć w przyszłości?

Katolickie pytania i odpowiedzi - Przebaczenie niewybaczalnej zbrodni

Katolickie pytania i odpowiedzi - Przebaczenie niewybaczalnej zbrodni

Przebaczenie zbrodniNiedawno w wiadomościach pojawiła się informacja o bezsensownej, przypadkowej i tragicznej strzelaninie. Miałem duży problem z pomysłem wybaczenia strzelcowi. Rozmawiałem z wieloma innymi osobami, które czują podobnie. Ale czy jako chrześcijanin nie powinienem przebaczać innym? Co powinienem zrobić?

Katolickie pytania i odpowiedzi - Dlaczego spowiedź?

spowiedzDlaczego mamy spowiedź? Jeśli Bóg wie wszystko, dlaczego nie możemy Mu po prostu powiedzieć, że jest nam przykro, gdy zrobimy coś złego?

Katolickie pytania i odpowiedzi - Odpusty

purgatoryByłem podekscytowany ogłoszeniem nowego papieża… Miałem nawet okazję obejrzeć to na żywo. Kiedy to się skończyło, usłyszałem, że papież Franciszek udzielił odpustu nawet tym, którzy oglądali go w telewizji. Słyszałem o odpustie, ale nie jestem pewien, co to jest. Możesz to wyjaśnić?

Katolickie pytania i odpowiedzi - Utrata wiary w Boga

utrata wiaryMój brat powiedział mi, że nie wierzy już w Boga. Wiem, że nie powiedział rodzicom, a nadal chodzi z nami na Mszę i Komunię. Co powinienem zrobić?

Katolickie pytania i odpowiedzi - Cierpienie a kochający Bóg

Pieta MartinengoJedną z kwestii, z którą stale się zmagam, jest obecność cierpienia. Teraz w małych przypadkach, takich jak zdarzenia, które za rok od ich wystąpienia nie będą miały znaczenia lub zdarzenia, z których się otrząsniemy, wtedy rozumiem, że aby poznać szczęście, trzeba znać jego kontrast. 

Katolickie pytania i odpowiedzi - Kiedy zapominamy o Bogu, czy dzieje się źle?

Bog pomocTak, rzeczywiście. Ale ważne jest, aby zrozumieć, co tak naprawdę oznacza „zepsuć”.