Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Msze święte w Peterborough o godz. 8.00, 10.45, 12.3019.15Za tydzień, 15 sierpnia nie będzie Mszy świętej o godz. 19.15 z racji wyjazdu na pielgrzymkę do Walsingham. W Wisbech o godz. 15.30. W tygodniu Msza święta od wtorku do soboty o godz. 19.15.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku o godz. 18.45.

3. Spowiedź na prośbę lub zgłoszenie sms/mail.

4. Na każdą Mszę świętą w wejściu do kościoła należy się zapisać samodzielnie lub stewardowi podać: nazwisko, liczbę osób i numer telefonu kontaktowego. Nie ma zapisów na sms.

5. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy.

6. Grupa Mężczyzn Świętego Józefa zaprasza mężczyzn, mężów, ojców na adorację od godz. 18.30 i Mszę świętą wieczorną oraz katechezę (spotkanie) po Mszy w piątek 20 sierpnia.

7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy i święto św. Wawrzyńca oraz wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe.

8. Pielgrzymka do Walsingham. Polecamy uwadze Parafian propozycję pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej w Walsingham w niedzielę, 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Z racji na organizację prosimy o zgłoszenia osób, które chciałyby wziąć udział we wspólnym nabożeństwie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i Mszy świętej o godz. 16.00. Jest już kilku ochotników rowerowych, są osoby udające się własnym autem – jeśli ktoś nie ma czym lub z kim się zabrać, również prosimy o zgłoszenie. Czytamy, że: „when England returns to Walsingham, Our Lady will return to England” – może po to Pan Bóg dał nam tu dom, pracę, życie, byśmy dołożyli swoją duchową cegiełkę w tej sprawie.

9. W naszym kościele na każdej Mszy świętej i liturgii obowiązują zasady od 19 lipca:

Nadal wymagane: Maski (zasłaniające nos i usta); Dystans ~DWA metry lub MASKA + metr między osobami z różnych domów; Miejsca (tylko zgromadzenie siedzące – bez dodatków) (i szanuj Przestrzenie dla osób zwolnionych z masek); Informacje o miejscach — (wskazanie przez Stewarda lub skorzystaj z mapy numerów miejsc).

Teraz dozwolone: Ministranci i lektorzy asystujący przy ołtarzu. Śpiew wspólny – odpowiedzi i hymny. Proszę nosić maskę. Procesja z darami. Komunia na rękę lub na język – prosimy o dalsze przestrzeganie wskazówek systemu jednokierunkowego / stewardów – a pojedyncza (mieszana) procesja, ponieważ duchowni mają w ręku chusteczkę dezynfekującą.

10. Przypominamy o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele, noszenia masek, dezynfekcji rąk.

11. Bóg zapłać za modlitwę i okazywaną na co dzień życzliwość, które odwzajemniamy błogosławieństwem i duchowym wsparciem towarzysząc Solenizantom i Jubilatom oraz Waszym Rodzinom. Wszystkim udającym się na zasłużone wakacje życzymy dobrego odpoczynku i nabrania sił duchowych i fizycznych oraz bezpiecznego korzystania z wolności i przyjemności.


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.