Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Msze święte w Peterborough o godz. 8.00, 10.45, 12.3019.15. W Wisbech o godz. 15.30. W tygodniu Msza święta od poniedziałku do soboty o godz. 19.15.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.

3. Spowiedź na prośbę lub zgłoszenie sms/mail z racji na próby komunijne i okres wakacji.

4. Na każdą Mszę świętą w wejściu do kościoła należy się zapisać, więc prosimy podać stewardowi: nazwisko, liczbę osób i numer telefonu kontaktowego. Zakończyliśmy zapisy na sms, w związku z czym prosimy o zajmowanie miejsc wskazanych przez stewardów. W przypadku braku miejsc, co może się zdarzyć, prosimy o zgłoszenie stewardowi chęć pozostania w kruchcie kościoła lub na placu przed kościołem oraz prośbę o włączenie głośnika na zewnątrz lub chęć skorzystania z sali parafialnej podczas Mszy świętej.

5. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy. Rozpoczęliśmy lekturę Listu apostolskiego „Ojcowskim sercem” papieża Franciszka.

6. Grupa Mężczyzn Świętego Józefa zaprasza mężczyzn, mężów, ojców na adorację od godz. 18.30 i Mszę świętą wieczorną oraz katechezę po Mszy w piątek 23 lipca.

7. Tegoroczna I Komunia święta. Uroczyste Msze święte odbyły się w dwie zeszłe soboty. Dzieci i Rodziców zapraszamy na biały tydzień na Mszę świętą wieczorną każdego dnia.

11 lipca zeszłego roku odbyła się I Komunia święta - pierwsza z dwunastu. Zawierzamy dzieło chrześcijańskiego wychowania rocznicowych dzieci Panu Bogu i razem z Nimi dziękujemy Panu Jezusowi za to, że jest Przyjacielem oraz Mieszkańcem ich dziecięcych serc. Wspólna rocznicowa Msza święta w niedzielę, 12 września o godz. 12.30.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: Dzień fatimski (III objawienie), św. Henryka, św. Kamila, św. Bonawentury, Matki Bożej z Góry Karmel.

9. Pielgrzymka do Walsingham. Polecamy uwadze Parafian propozycję pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej w Walsingham w niedzielę, 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Z racji na organizację prosimy o zgłoszenia osób, które chciałyby tam wziąć udział we wspólnym nabożeństwie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i Mszy świętej o godz. 16.00. Jest już kilku ochotników rowerowych, są osoby udające się własnym autem – jeśli ktoś nie ma czym pojechać lub z kim się zabrać, również prosimy o zgłoszenie. Czytamy, że: „when England returns to Walsingham, Our Lady will return to England” – może po to Pan Bóg dał nam tu, w tym kraju dom, pracę, życie, byśmy dołożyli swoją duchową cegiełkę w tej sprawie.

10. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania – przypominamy, że następne spotkanie odbędzie się po przerwie wakacyjnej 4 i 5 września.

11. Na każdą Mszę świętą i liturgię obowiązuje jeszcze przez ten tydzień limit osób. Stale prosimy o przestrzeganie zasady: maska – dezynfekcja – dystans, zwłaszcza wewnątrz kościoła.

12. Przypominamy o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele i nie gromadzeniu się, obowiązku noszenia masek, dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, formie przyjmowania Komunii świętej na stojąco i na rękę oraz na język, stosowaniu jednokierunkowego przemieszczania się w kościele z zachowaniem bezpiecznego odstępu, wentylacji kościoła przy otwartych drzwiach, zgodnie z Apelem biskupów zachęcamy wszystkich do szczepienia się.

13. Bóg zapłać za modlitwę i okazywaną na co dzień życzliwość, które odwzajemniamy błogosławieństwem i duchowym wsparciem towarzysząc Wam i Waszym Rodzinom. Szczególnie gratulujemy Dzieciom, które po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii świętej, by zawsze pragnęły Jego bliskości, przyjaźni i miłości. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i nabrania sił duchowych i fizycznych oraz bezpiecznego korzystania z wolności i przyjemności.


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.