Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Msze święte w Peterborough o godz. 8.00, 10.45, 12.30, (biały tydzień z dziećmi komunijnymi13.30, 19.15. W tygodniu Msza święta od poniedziałku do soboty o godz. 19.15.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.

3. Spowiedź na prośbę lub zgłoszenie sms/mail z racji na próby komunijne i okres wakacji.

4. Na każdą Mszę świętą w wejściu do kościoła należy się zapisać, więc prosimy podać stewardowi: nazwisko, liczbę osób i numer telefonu kontaktowego. Zakończyliśmy zapisy na sms, w związku z czym prosimy o zajmowanie miejsc wskazanych przez stewardów. W przypadku braku miejsc, co może się zdarzyć, prosimy o zgłoszenie stewardowi chęć pozostania w kruchcie kościoła lub na placu przed kościołem oraz prośbę o włączenie głośnika na zewnątrz lub chęć skorzystania z sali parafialnej podczas Mszy świętej.

5. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy. Zakończyliśmy lekturę „O świętym Józefie i jego posłannictwie w życiu Chrystusa i Kościoła” Jana Pawła II, rozpoczynamy lekturę „Ojcowskim sercem” Franciszka.

6. I Komunia święta zeszłoroczna. Bardzo dziękujemy za pięknie przeżytą uroczystość I Komunii świętej przełożoną z poprzedniego roku, która odbyła się w zeszłą niedzielę oraz biały tydzień.

7. Tegoroczna I Komunia święta. Uroczyste Msze święte w soboty: 3 i 10 lipca o godz. 10 i 12. Dzieci i Rodziców zapraszamy na biały tydzień na Mszę świętą wieczorną każdego dnia.

8. Pielgrzymka do Walsingham. Polecamy uwadze Parafian propozycję pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej w Walsingham w niedzielę, 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Z racji na organizację prosimy o zgłoszenia osób, które chciałyby tam wziąć udział we wspólnym nabożeństwie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i Mszy świętej o godz. 16.00. Jest już kilku ochotników rowerowych, są osoby udające się własnym autem – jeśli ktoś nie ma czym pojechać lub z kim się zabrać, również prosimy o zgłoszenie. Czytamy, że: „when England returns to Walsingham, Our Lady will return to England” – może po to Pan Bóg dał nam tu, w tym kraju dom, pracę, życie, byśmy dołożyli swoją duchową cegiełkę w tej sprawie.

9. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania – przypominamy, że następne spotkanie odbędzie się po przerwie wakacyjnej 4 i 5 września.

10. Na każdą Mszę świętą i liturgię obowiązuje bezwzględny limit osób.

11. Na każdą Mszę świętą musi być co najmniej dwóch stewardów. Zachęcamy i przynaglamy do zgłaszania się do tej funkcji. Każdy z nas może (a nawet powinien) być stewardem (każdy z nas umie): otworzyć kościół co najmniej 15 minut przed Mszą świętą; sprawdzić listę wiernych zapisanych (niezapisanych – jeśli są wolne miejsca – zapisać ręcznie); czuwać nad przestrzeganiem zasady: maska – dezynfekcja – dystans; wskazać kolejność podchodzenia do Komunii i wyjścia z kościoła oraz zamknąć kościół.

12. Cały czas uczulamy i uwrażliwiamy na przestrzeganie obowiązujących restrykcji covidowych – przestrzegajmy tego, byśmy spokojnie i bez zakłóceń mogli spotykać się na Eucharystię i nabożeństwa! Przypominamy usilnie o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele i nie gromadzeniu się, obowiązku noszenia masek lub przyłbic, dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, formie przyjmowania Komunii świętej na stojąco i na rękę oraz na język, stosowaniu jednokierunkowego przemieszczania się w kościele po kolei z zachowaniem bezpiecznego odstępu, wentylacji kościoła przy otwartych drzwiach, zgodnie z Apelem biskupa Paula Mc Aleenana oraz informacją biskupa Wiesława Lechowicza zachęcamy wszystkich do szczepienia się.

13. Bóg zapłać za modlitwę i okazywaną na co dzień życzliwość, które odwzajemniamy błogosławieństwem i duchowym wsparciem towarzysząc Wam i Waszym Rodzinom. Szczególnie gratulujemy Dzieciom, które po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii świętej, by zawsze pragnęły Jego bliskości, przyjaźni i miłości.


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.