Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Msze święte w Peterborough o godz. 8.00, 10.45, 12.30, (komunijna) 13.30 i 19.15. W tygodniu Msza święta od poniedziałku do soboty o godz. 19.15. W Wisbech Msza św. o godz. 15.30.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.

3. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą.

4. Na każdą Mszę świętą w wejściu do kościoła należy się zapisać, więc prosimy podać stewardowi: nazwisko, liczbę osób i numer telefonu kontaktowego. Kończymy zapisy na sms, w związku z czym prosimy o zajmowanie miejsc wskazanych przez stewardów. W przypadku braku miejsc, co może się zdarzyć, prosimy o zgłoszenie stewardowi chęć pozostania w kruchcie kościoła lub na placu przed kościołem oraz prośbę o włączenie głośnika na zewnątrz lub chęć skorzystania z sali parafialnej podczas Mszy świętej.

5. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy. Zakończyliśmy lekturę adhortacji apostolskiej Jana Pawła II „O świętym Józefie i jego posłannictwie w życiu Chrystusa i Kościoła”, rozpoczynamy lekturę listu apostolskiego „Ojcowskim sercem” Franciszka z okazji 150. Rocznicy ogłoszenia świętego Józefa Patronem Kościoła Powszechnego.

6. Zawiązująca się w naszej Wspólnocie grupa Mężczyzn Świętego Józefa zaprasza mężczyzn, mężów, ojców na adorację od godz. 18.30 i Mszę świętą wieczorną oraz katechezę po Mszy w środę 7 lipca.

7. Czerwcowe nabożeństwa poświęcone Sercu Pana Jezusa z modlitwą Litanii i aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego przed każdą Mszą świętą o godz. 19.00.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca i nabożeństwa związane z tymi dniami.

9. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła we wtorek; święto św. Tomasza, apostoła w sobotę.

10. Tegoroczna I Komunia święta. Uroczyste Msze święte w soboty: 3 i 10 lipca o godz. 10 i 12.

11. II taca na Stolicę Apostolską i dzieła wspierane przez Papieża w niedzielę 27 czerwca.

12. Na każdą Mszę świętą i liturgię obowiązuje bezwzględny limit osób 72.

13. Na każdą Mszę świętą musi być co najmniej dwóch stewardów. Zachęcamy i przynaglamy do zgłaszania się do tej funkcji. Każdy z nas może (a nawet powinien) być stewardem (każdy z nas umie): otworzyć kościół co najmniej 15 minut przed Mszą świętą; sprawdzić listę wiernych zapisanych (niezapisanych – jeśli są wolne miejsca – zapisać ręcznie); czuwać nad przestrzeganiem zasady: maska – dezynfekcja – dystans; wskazać kolejność podchodzenia do Komunii i wyjścia z kościoła oraz zamknąć kościół.

14. Cały czas uczulamy i uwrażliwiamy na przestrzeganie obowiązujących restrykcji covidowych – przestrzegajmy tego, byśmy spokojnie i bez zakłóceń mogli spotykać się na Eucharystię i nabożeństwa! Przypominamy usilnie o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele i nie gromadzeniu się, obowiązku noszenia masek lub przyłbic, dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, formie przyjmowania Komunii świętej na stojąco i na rękę oraz na język, stosowaniu jednokierunkowego przemieszczania się w kościele po kolei z zachowaniem bezpiecznego odstępu, wentylacji kościoła przy otwartych drzwiach, zgodnie z Apelem biskupa Paula Mc Aleenana oraz informacją biskupa Wiesława Lechowicza zachęcamy wszystkich do szczepienia się.

15. Bóg zapłać za modlitwę i okazywaną na co dzień życzliwość, które odwzajemniamy błogosławieństwem i duchowym wsparciem towarzysząc Wam i Waszym Rodzinom.


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.