Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Dziś świętujemy Boże Ciało. Razem z Kościołem w Polsce jako Polacy obchodzimy Dzień Dziękczynienia oraz wydarzenie Lednica 2000.

2. Msze święte w Peterborough o godz. 8.00, 10.45, 12.30 (dodatkowa) 13.30 i 19.15. W tygodniu Msza święta od wtorku do soboty o godz. 19.15. W Wisbech Msza św. za tydzień o godz. 15.30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.

4. Spowiedź przed Mszą świętą i na indywidualne zgłoszenie sms (078 0116 3544) lub mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

5. Zapraszamy na spotkanie z nauczaniem Jana Pawła II. Cykl spotkań rozpoczyna się dziś, 30 maja o godz. 19.00 na antenie Radio Bobbola.

6. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a wraz z nią Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jako chrystusowcy posługujący w prowincji brytyjsko-irlandzkiej obchodzimy patronalne święto. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

7. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy.

8. Czerwcowe nabożeństwa poświęcone Sercu Pana Jezusa z modlitwą Litanii i aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego przed każdą Mszą świętą o godz. 19.00.

9. Spotkania z kandydatami do bierzmowania odbywają się w dwóch grupach naprzemiennie w soboty i niedziele o godz. 18.00 w kościele. Pierwsza katecheza: grupa żeńska w sobotę, 5 czerwca o godz. 18.00, a grupa męska w niedzielę, 6 czerwca o godz. 18.00. Za tydzień grupa męska w sobotę, a żeńska w niedzielę.

10. Uwaga - I Komunia zeszłoroczna. Z kalendarza i naszych lokalnych możliwości wynika, że uroczystość I Komunii świętej przełożona z poprzedniego roku może odbyć się w niedzielę 27 czerwca o godz. 13.30. Rodzinna spowiedź poprzedzająca uroczystość odbędzie się podczas indywidualnego spotkania. Przewidujemy modlitewne spotkanie przed komunijne w niedzielę 20 czerwca o godz. 13.30, również w formie próby. Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie tego planu lub, w przypadku konieczności wyboru innej opcji, daty, o kontakt z ks. Grzegorzem z prośbą o dołączenie dzieci zeszłorocznych do jednej z grup tego roku.

11. Przed namirekolekcje on-line z Mężczyznami Świętego Józefa – 18, 19, 20 czerwca 2021.

12.  Na każdą Mszę świętą i liturgię obowiązuje bezwzględny limit osób 72.

Na każdą Mszę świętą musi być co najmniej dwóch stewardów. Zachęcamy i przynaglamy do zgłaszania się do tej funkcji. Brak stewarda oznacza niemożliwość otwarcia kościoła na Mszę świętą. Każdy z nas może (a nawet powinien) być stewardem (każdy z nas umie): otworzyć kościół co najmniej 15 minut przed Mszą świętą; sprawdzić listę wiernych zapisanych (niezapisanych – jeśli są wolne miejsca – zapisać ręcznie); czuwać nad przestrzeganiem zasady: maska – dezynfekcja – dystans; wskazać kolejność podchodzenia do Komunii i wyjścia z kościoła oraz zamknąć kościół. Kapłan nie może być stewardem, bo ma odprawić Mszę świętą przemieszczając się jedynie między zakrystią a prezbiterium.

Na każdą Mszę świętą z dwudniowym wyprzedzeniem (nie wcześniej) należy zapisać się wysyłając SMS na parafialny nr telefonu 078 0116 3544 treść: Msza dzień, godzina, liczba osób, nazwisko (czyli piszemy, np: Msza, wtorek, 19.15, 2 osoby, Kowalski).

13. Cały czas uczulamy i uwrażliwiamy na przestrzeganie obowiązujących restrykcji covidowych – przestrzegajmy tego, byśmy spokojnie i bez zakłóceń mogli spotykać się na Eucharystię i nabożeństwa!

14.Przypominamy usilnie o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele i nie gromadzeniu się, obowiązku noszenia masek lub przyłbic, dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, formie przyjmowania Komunii świętej na stojąco i na rękę, a w drugiej kolejności na język, stosowaniu jednokierunkowego przemieszczania się w kościele po kolei z zachowaniem bezpiecznego odstępu, wentylacji kościoła przy otwartych drzwiach, zgodnie z Apelem biskupa Paula Mc Aleenana oraz informacją biskupa Wiesława Lechowicza zachęcamy wszystkich do szczepienia się.

15. Bóg zapłać za modlitwę i okazywaną na co dzień życzliwość, które odwzajemniamy błogosławieństwem i duchowym wsparciem towarzysząc Wam i Waszym Rodzinom.

Biuletyn Parafialmny


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.