Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Msze święte w Peterborough o godz. 8.00, 10.45, 12.30 i 19.15. Za tydzień, z racji Bożego Ciała, dodatkowa Msza święta o godz. 13.30. W tygodniu Msza święta każdego dnia o godz. 19.15. W Wisbech Msza św. dziś o godz. 15.30.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku o godz. 19.00.

3.Spowiedź przed Mszą świętą i na indywidualne zgłoszenie sms (078 0116 3544) lub mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

4. W dzisiejszą niedzielę włączamy się w modlitwę różańcową w intencji prośby o wiarę, za życie i pokój – od godz. 18.00 do godz. 19.00.

5. Zapraszamy na spotkanie z nauczaniem Jana Pawła II. Cykl spotkań rozpoczyna się dziś, 30 maja o godz. 19.00 na antenie Radio Bobbola.

6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a za tydzień w niedzielę w Anglii uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało – w Polsce niezmiennie ma to miejsce w czwartek.

7. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy.

8. Majowe nabożeństwa poświęcone Maryi z modlitwą Litanii Loretańskiej przed każdą Mszą świętą o godz. 19.00Czerwcowe nabożeństwa poświęcone Sercu Pana Jezusa z modlitwą Litanii i aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego przed każdą Mszą świętą o godz. 19.00.

9. Spotkania z kandydatami do bierzmowania odbywać się będą w dwóch grupach naprzemiennie w soboty i niedziele o godz. 18.00 w kościele. Pierwsza katecheza: grupa żeńska w sobotę, 5 czerwca o godz. 18.00, a grupa męska w niedzielę, 6 czerwca o godz. 18.00.

10. Uwaga - I Komunia zeszłoroczna. Z kalendarza i naszych lokalnych możliwości wynika, że uroczystość I Komunii świętej przełożona z poprzedniego roku może odbyć się w niedzielę 27 czerwca o godz. 13.30. Rodzinna spowiedź poprzedzająca uroczystość odbędzie się podczas indywidualnego spotkania. Przewidujemy modlitewne spotkanie przedkomunijne w niedzielę 20 czerwca o godz. 13.30, również w formie próby. Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie tego planu lub, w przypadku konieczności wyboru innej opcji, daty, o kontakt z ks. Grzegorzem z prośbą o dołączenie dzieci zeszłorocznych do jednej z grup tego roku.

11. Przed nami rekolekcje on-line z Mężczyznami Świętego Józefa – 18, 19, 20 czerwca 2021.

12.  Na każdą Mszę świętą i liturgię obowiązuje bezwzględny limit osób 72.

Na każdą Mszę świętą musi być co najmniej dwóch stewardów. Zachęcamy i przynaglamy do zgłaszania się do tej funkcji. Brak stewarda oznacza niemożliwość otwarcia kościoła na Mszę świętą. Każdy z nas może (a nawet powinien) być stewardem (każdy z nas umie): otworzyć kościół co najmniej 15 minut przed Mszą świętą; sprawdzić listę wiernych zapisanych (niezapisanych – jeśli są wolne miejsca – zapisać ręcznie); czuwać nad przestrzeganiem zasady: maska – dezynfekcja – dystans; wskazać kolejność podchodzenia do Komunii i wyjścia z kościoła oraz zamknąć kościół. Kapłan nie może być stewardem, bo ma odprawić Mszę świętą przemieszczając się jedynie między zakrystią a prezbiterium.

Na każdą Mszę świętą z dwudniowym wyprzedzeniem (nie wcześniej) należy zapisać się wysyłając SMS na parafialny nr telefonu 078 0116 3544 treść: Msza dzień, godzina, liczba osób, nazwisko (czyli piszemy, np: Msza, wtorek, 19.15, 2 osoby, Kowalski).

13. Cały czas uczulamy i uwrażliwiamy na przestrzeganie obowiązujących restrykcji covidowych – przestrzegajmy tego, byśmy spokojnie i bez zakłóceń mogli spotykać się na Eucharystię i nabożeństwa!

14.Przypominamy usilnie o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele i nie gromadzeniu się, obowiązku noszenia masek lub przyłbic, dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, formie przyjmowania Komunii świętej na stojąco i na rękę, a w drugiej kolejności na język, stosowaniu jednokierunkowego przemieszczania się w kościele po kolei z zachowaniem bezpiecznego odstępu, wentylacji kościoła przy otwartych drzwiach, zgodnie z Apelem biskupa Paula Mc Aleenana oraz informacją biskupa Wiesława Lechowicza zachęcamy wszystkich do szczepienia się.

15. Bóg zapłać za modlitwę i okazywaną na co dzień życzliwość, które odwzajemniamy błogosławieństwem i duchowym wsparciem towarzysząc Wam i Waszym Rodzinom.


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.