Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Msze święte w Peterborough o godz. 8.00, 10.45, 12.30 i 19.15. W tygodniu Msza święta o godz. 19.15. W Wisbech Msza św. za tydzień o godz. 15.30.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek, środę i piątek o godz. 19.00.

3.Spowiedź przed Mszą świętą i na indywidualne zgłoszenie sms (078 0116 3544) lub mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

4. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy.

5. Majowe nabożeństwa poświęcone Maryi z modlitwą Litanii Loretańskiej przed każdą Mszą świętą o godz. 19.00.

6. W czwartek, 13 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w piątek, 14 maja obchodzimy święto św. Macieja, apostoła.

7. Prosimy o kontakt mailowy lub smsowy rodziców, którzy przełożyli Komunię z zeszłego na ten rok i pragną, by ich dzieci przyjęły Pana Jezusa w naszej parafii. Za tydzień w sobotę, 15 maja po Mszy świętej wieczornej spotkanie z tymi rodzicami.

8. Trwają zapisy na katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania. W celu zapisu prosimy o kontakt osobisty z duszpasterzem w kancelarii (nie w zakrystii) na spotkanie indywidualne, wcześniej wysyłamy sms (078 0116 3544) lub mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

9. Bóg zapłać za okazaną życzliwość i ofiary na Fundację Jana Pawła II.

10. Na każdą Mszę świętą i liturgię obowiązuje bezwzględny limit osób 72.

Na każdą Mszę świętą musi być co najmniej dwóch stewardów. Zachęcamy i przynaglamy do zgłaszania się do tej funkcji. Brak stewarda oznacza niemożliwość otwarcia kościoła na Mszę świętą. Każdy z nas może (a nawet powinien) być stewardem (każdy z nas umie): otworzyć kościół co najmniej 15 minut przed Mszą świętą; sprawdzić listę wiernych zapisanych (niezapisanych – jeśli są wolne miejsca – zapisać ręcznie); czuwać nad przestrzeganiem zasady: maska – dezynfekcja – dystans; wskazać kolejność podchodzenia do Komunii i wyjścia z kościoła oraz zamknąć kościół. Kapłan nie może być stewardem, bo ma odprawić Mszę świętą przemieszczając się jedynie między zakrystią a prezbiterium.

Na każdą Mszę świętą z dwudniowym wyprzedzeniem (nie wcześniej) należy zapisać się wysyłając SMS na parafialny nr telefonu 078 0116 3544 treść: Msza dzień, godzina, liczba osób, nazwisko (czyli piszemy, np: Msza, wtorek, 19.15, 2 osoby, Kowalski).

11. Cały czas uczulamy i uwrażliwiamy na przestrzeganie obowiązujących restrykcji covidowych – przestrzegajmy tego, byśmy spokojnie i bez zakłóceń mogli spotykać się na Eucharystię i nabożeństwa!

12. Przypominamy usilnie o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele i nie gromadzeniu się, obowiązku noszenia masek lub przyłbic, dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, jedynej formie przyjmowania Komunii świętej na stojąco i na rękę, stosowaniu jednokierunkowego przemieszczania się w kościele po kolei z zachowaniem bezpiecznego odstępu, wentylacji kościoła przy otwartych drzwiach, zgodnie z Apelem biskupa Paula Mc Aleenana oraz informacją biskupa Wiesława Lechowicza zachęcamy wszystkich do szczepienia się.

13. Bóg zapłać za modlitwę i życzliwość, za otwarty kościół, za Stewardów i ich czas poświęcony Wspólnocie oraz ofiary składane i przesyłane na utrzymanie Parafii. Wszystkim obchodzącym osobiste, małżeńskie i rodzinne uroczystości i rocznice składamy najlepsze życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa.

Biuletyn Parafialmny


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.