Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa trwając w okresie wielkanocnym. Dzisiejszą Niedziela zwana „Dobrego Pasterza” rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Z tej okazji papież Franciszek wydał orędzie, pt: „Święty Józef: marzenie powołania”.

2. Msze święte w Peterborough o godz. 8:00, 10:45, 12:30 i 19:15. W Wisbech o godz. 15:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku o godz. 19.00.

4. Spowiedź przed Mszą świętą i na indywidualne zgłoszenie sms (078 0116 3544) lub mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

5. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy. Przymioty św. Józefa jako męża i ojca rozpoznajemy na nowo, dlatego módlmy się za mężczyzn, mężów, ojców i synów, którzy 1 maja (sobota) spotkają się w nowo zawiązywanej grupie w naszej parafii, biorąc Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa za patrona. Zapraszamy chętnych mężczyzn, mężów, ojców, synów na wstępne spotkanie w sobotę 1 maja po Mszy świętej.

6. W sobotę rozpoczynamy maj i nabożeństwa poświęcone Maryi z modlitwą Litanii Loretańskiej przed każdą Mszą świętą o godz. 19.00.

7. W czwartek 29 kwietnia przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

8. Rozpoczynamy parafialną katechezę przygotowującą dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, a właściwie kontynuujemy ją rozpoczętą w rodzinie. Wszystkie szczegóły dotyczące tego tematu zostały umieszczone na stronie internetowej w zakładce => Sakramenty => I Komunia Pierwsza Komunia Święta (pcmew.org)

9. Kończymy katechezę dzieci, które miały przyjąć I Komunię świętą w zeszłym roku. Chcemy, żeby była to osobna grupa. Zmieniały się plany co do tamtej organizacji Komunii świętej, wielką niewiadomą był i jest covid, zmienili się duszpasterze - Komunia święta przyjęta w naszej parafii została odnotowana, ale proszę o kontakt mailowy lub smsowy rodziców dzieci z potwierdzeniem przyjęcia Komunii świętej w Polsce lub chęcią przyjęcia jej w tym roku w naszej parafii.

10. Rozpoczynamy zapisy na katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania. W celu zapisu prosimy o kontakt osobisty z duszpasterzem w kancelarii (nie w zakrystii) na spotkanie indywidualne, wcześniej wysyłamy sms (078 0116 3544) lub mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

11. Otrzymaliśmy zaproszenie do łączności modlitewnej z ks. Biskupem Wiesławem Lechowiczem, delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, który w najbliższą niedzielę, 2 maja o godz. 13:00 czasu polskiego odprawi w jasnogórskiej kaplicy Królowej Polski Mszę świętą w intencji Polonii. Udział w tej Eucharystii umożliwi transmisja przez TVP Polonia.

12. Kurs Małżeński, organizowany przez parafię pw. św. Jadwigi królowej w Poznaniu, to seria spotkań, stworzonych po to, by pomóc każdej parze w pracy nad wzmocnieniem relacji i budowaniem silnego małżeństwa. Kurs skierowany jest do par, które chcą wzmocnić swoją relację. Zaletą tych spotkań jest to, że każda para pracuje tylko ze sobą, nie ma publicznych wypowiedzi, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, a tym bardziej doświadczeniami i przeżyciami. Wszystko co dzieje się w relacji małżeńskiej pozostaje dyskretną tajemnicą małżonków. Kurs rozpoczyna się we wtorek 27 kwietnia o godz. 19.00. W Kursie można uczestniczyć z każdego miejsca, ponieważ jest organizowany w wersji hybrydowej, czyli dostępnej także przez internet. Więcej informacji i kontakt na stronie KURS MAŁŻEŃSKI - Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu (jadwiga.poznan.pl)

13. Na każdą Mszę świętą i liturgię obowiązuje bezwzględny limit osób 72.

Na każdą Mszę świętą musi być co najmniej dwóch stewardów. Zachęcamy i przynaglamy do zgłaszania się do tej funkcji. Brak stewarda oznacza niemożliwość otwarcia kościoła na Mszę świętą. Każdy z nas może (a nawet powinien) być stewardem (każdy z nas umie): otworzyć kościół co najmniej 15 minut przed Mszą świętą; sprawdzić listę wiernych zapisanych (niezapisanych – jeśli są wolne miejsca – zapisać ręcznie); czuwać nad przestrzeganiem zasady: maska – dezynfekcja – dystans; wskazać kolejność podchodzenia do Komunii i wyjścia z kościoła oraz zamknąć kościół. Kapłan nie może być stewardem, bo ma odprawić Mszę świętą przemieszczając się jedynie między zakrystią a prezbiterium.

Na każdą Mszę świętą z dwudniowym wyprzedzeniem (nie wcześniej) należy zapisać się wysyłając SMS na parafialny nr telefonu 078 0116 3544 treść: Msza dzień, godzina, liczba osób, nazwisko (czyli piszemy, np: Msza, wtorek, 19.15, 2 osoby, Kowalski).

14. Cały czas uczulamy i uwrażliwiamy na przestrzeganie obowiązujących restrykcji covidowych – przestrzegajmy tego, byśmy spokojnie i bez zakłóceń mogli spotykać się na Eucharystię i nabożeństwa!

15. Przypominamy usilnie o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele i nie gromadzeniu się, obowiązku poprawnie noszonych maskach lub przyłbicach, dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, jedynej formie przyjmowania Komunii świętej na stojąco i na rękę, stosowaniu jednokierunkowego przemieszczania się w kościele po kolei z zachowaniem bezpiecznego odstępu, wentylacji kościoła przy otwartych drzwiach, zgodnie z Apelem biskupa Paula Mc Aleenana oraz informacją biskupa Wiesława Lechowicza zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się.

16. Bóg zapłać za modlitwę i życzliwość, za otwarty kościół, za Stewardów i ich czas poświęcony Wspólnocie oraz ofiary składane i przesyłane na utrzymanie Parafii. Wszystkim obchodzącym osobiste, małżeńskie i rodzinne uroczystości i rocznice składamy najlepsze życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa.

Szczególnie Panu Bogu i Matce Najświętszej oddajemy dzieło wychowania i katechezy eucharystycznej dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Biuletyn Parafialmny


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.