Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa trwając w okresie wielkanocnym. Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza.

2. Msze święte w Peterborough o godz. 8.00, 10.45, 12.30 i 19.15. W Wisbech o godz. 15.30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku o godz. 19.00.

4. Spowiedź przed Mszą świętą i na indywidualne zgłoszenie sms (078 0116 3544) lub mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

5. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy. Przymioty św. Józefa jako męża i ojca rozpoznajemy na nowo, dlatego módlmy się za mężczyzn, mężów, ojców i synów.

6. W piątek 23 kwietnia przypada uroczystość świętego Jerzego, męczennika, patrona Anglii. Tego dnia nie obowiązuje post ani wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Według kalendarza liturgicznego naszej diecezji: East Anglia, wspomnienie św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski obchodzimy w sobotę.

7. Rozpoczynamy parafialną katechezę przygotowującą dzieci do Pierwszej Komunii Świętej, a właściwie kontynuujemy ją rozpoczętą w rodzinie. Wszystkie szczegóły dotyczące tego tematu zostały umieszczone na stronie internetowej w zakładce => Sakramenty => I Komunia Pierwsza Komunia Święta (pcmew.org)

8. Na każdą Mszę świętą i liturgię obowiązuje bezwzględny limit osób 72.

Na każdą Mszę świętą musi być co najmniej dwóch stewardów. Zachęcamy i przynaglamy do zgłaszania się do tej funkcji. Brak stewarda oznacza niemożliwość otwarcia kościoła na Mszę świętą. Każdy z nas może (a nawet powinien) być stewardem (każdy z nas umie): otworzyć kościół co najmniej 15 minut przed Mszą świętą; sprawdzić listę wiernych zapisanych (niezapisanych – jeśli są wolne miejsca – zapisać ręcznie); czuwać nad przestrzeganiem zasady: maska – dezynfekcja – dystans; wskazać kolejność podchodzenia do Komunii i wyjścia z kościoła oraz zamknąć kościół. Kapłan nie może być stewardem, bo ma odprawić Mszę świętą przemieszczając się jedynie między zakrystią a prezbiterium.

Na każdą Mszę świętą z dwudniowym wyprzedzeniem (nie wcześniej) należy zapisać się wysyłając SMS na parafialny nr telefonu 078 0116 3544 treść: Msza dzień, godzina, liczba osób, nazwisko (czyli piszemy, np: Msza, wtorek, 19.15, 2 osoby, Kowalski).

9. Cały czas uczulamy i uwrażliwiamy na przestrzeganie obowiązujących restrykcji covidowych – przestrzegajmy tego, byśmy spokojnie i bez zakłóceń mogli spotykać się na Eucharystię i nabożeństwa!

10. Przypominamy usilnie o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele i nie gromadzeniu się, obowiązku poprawnie noszonych maskach lub przyłbicach, dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, jedynej formie przyjmowania Komunii świętej na stojąco i na rękę, stosowaniu jednokierunkowego przemieszczania się w kościele po kolei z zachowaniem bezpiecznego odstępu, wentylacji kościoła przy otwartych drzwiach, zgodnie z Apelem biskupa Paula Mc Aleenana oraz informacją biskupa Wiesława Lechowicza zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się.

11. Bóg zapłać za modlitwę i życzliwość, za otwarty kościół, za Stewardów i ich czas poświęcony Wspólnocie oraz ofiary składane i przesyłane na utrzymanie Parafii. Wszystkim obchodzącym osobiste, małżeńskie i rodzinne uroczystości i rocznice składamy najlepsze życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa.

Szczególnie Panu Bogu i Matce Najświętszej oddajemy dzieło wychowania i katechezy eucharystycznej dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Biuletyn Parafialmny


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.