Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa. Dzisiejszą uroczystością Miłosierdzia Bożego kończymy oktawę Wielkanocy rozpoczynając jednocześnie Tydzień Miłosierdzia.

Msze święte w Peterborough o godz. 8.00, 10.45, 12.30 i 19.15. W Wisbech za tydzień (18.04) Msza święta o godz. 15.30.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku o godz. 19.00.

3. Spowiedź poza Mszą świętą na indywidualne zgłoszenie sms (078 0116 3544) lub mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

4. Dziś przed każdą Mszą świętą modlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia prosząc Jezusa, by miał „miłosierdzie dla nas i świata całego”.

5. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy. Przymioty św. Józefa jako męża i ojca rozpoznajemy na nowo, dlatego módlmy się za mężczyzn, mężów, ojców i synów.

6. W środę 14 kwietnia przypada święto Chrztu Polski.

7. Na każdą Mszę świętą obowiązuje bezwzględny limit osób 72.

Na każdą Mszę świętą musi być co najmniej dwóch stewardów. Zachęcamy do zgłaszania się do tej funkcji. Brak stewarda oznacza niemożliwość otwarcia kościoła na Mszę świętą. Każdy z nas może (a nawet powinien) być stewardem (każdy z nas umie): otworzyć kościół co najmniej 15 minut przed Mszą świętą; sprawdzić listę wiernych zapisanych (niezapisanych – jeśli są wolne miejsca – zapisać ręcznie); czuwać nad przestrzeganiem zasady: maska – dezynfekcja – dystans; wskazać kolejność podchodzenia do Komunii i wyjścia z kościoła oraz zamknąć kościół. Kapłan nie może być stewardem, bo ma odprawić Mszę świętą przemieszczając się jedynie między zakrystią a prezbiterium.

Na każdą Mszę świętą z dwudniowym wyprzedzeniem (nie wcześniej) należy zapisać się wysyłając SMS na parafialny nr telefonu 078 0116 3544 treść: Msza dzień, godzina, liczba osób, nazwisko (czyli piszemy, np: Msza, wtorek, 19.15, 2 osoby, Kowalski.

8. Trwa lockdown i obowiązują restrykcje – przestrzegajmy tego, byśmy uniknęli zamknięcia z naszej winy!

9. Przypominamy usilnie o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele i nie gromadzeniu się, obowiązku poprawnie noszonych maskach lub przyłbicach, dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, jedynej formie przyjmowania Komunii świętej na stojąco i na rękę, stosowaniu jednokierunkowego przemieszczania się w kościele po kolei z zachowaniem bezpiecznego odstępu, wentylacji kościoła przy otwartych drzwiach, zgodnie z Apelem biskupa Paula Mc Aleenana oraz informacją biskupa Wiesława Lechowicza zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Więcej informacji w języku polskim Polish-Covid19-Guidance.pdf (doctorsoftheworld.org.uk)

10. Bóg zapłać za modlitwę i życzliwość, za otwarty kościół, za Stewardów i ich czas poświęcony Wspólnocie oraz ofiary składane i przesyłane na utrzymanie Parafii. Wszystkim obchodzącym osobiste, małżeńskie i rodzinne uroczystości i rocznice składamy najlepsze życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa i wszelkiego dobra na co dzień.

11. Polecamy Bożemu Miłosierdziu zmarłych z naszych rodzin: śp. Władysławę, śp. Wandę, śp. Wiktorię, śp. Barbarę, śp. Jana, śp. Krzysztofa oraz Księcia Filipa włączając się w żałobę po śmierci Męża Królowej Elżbiety.


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.