Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś Niedziela Męki Pańskiej tzw. Palmowa. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy świętej. Niedzielna Msza święta dziś, kolejna dodatkowa, o godz. 14.00.

2. Msze święte we wtorek i środę o godz. 19.15.

3. Uwaga – Wielki Tydzień, zwłaszcza Triduum Paschalne, czyli

• Wielki Czwartek z Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.15,

• Wielki Piątek z Liturgią Męki Pańskiej o godz. 19.15 (składamy ofiary na Ziemię Świętą) oraz

• Wielka Sobota, a z nią Wigilią Paschalną o godz. 19.15, która należy już do Zmartwychwstania Pańskiego.

• Rezurekcja w Peterborough w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Później Msze święte o godz. 8.00, 10.45, 12.30 i 19.15. W Wisbech Msza święta o godz. 8.00.

• Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 10.45, 12.30 i 19.15.

4. Pamiętajmy o współdzieleniu z nami kościoła przez wspólnotę angielską i syromalabarską. Liturgie każdego dnia mamy rozplanowane tak, żebyśmy spokojnie wymienili się w świątyni i na parkingu.

5. Tradycyjne błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się podobnie jak w zeszłym roku tylko on-line o godz. 11.00.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu – we wtorek i środę, godz. 19.00.

7. Spowiedź indywidualna poza konfesjonałem. Zgłaszamy taką potrzebę na parafialny mail lub sms. Spowiedź przedświąteczna z zaproszonymi kapłanami w Wielki Wtorek, 30 marca od godz. 17.00.

8. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy. Przymioty św. Józefa jako męża i ojca rozpoznajemy na nowo, dlatego módlmy się za mężczyzn, mężów, ojców, synów, prosząc jednocześnie o światło Ducha Świętego, byśmy rozeznali potrzebę powstania w naszej parafii grupy „Mężczyźni świętego Józefa”.

9. Kończymy nabożeństwa wielkopostne: przed nami jeszcze Gorzkie żale – niedziela, godz. 19.00. Drogi krzyżowej już nie będzie.

10. Na każdą Mszę świętą obowiązuje bezwzględny limit osób 72.

Na każdą Mszę świętą musi być co najmniej dwóch stewardów. Zachęcamy do zgłaszania się do tej funkcji. Brak stewarda oznacza niemożliwość otwarcia kościoła na Mszę świętą. Każdy z nas może (a nawet powinien) być stewardem (każdy z nas umie): otworzyć kościół co najmniej 15 minut przed Mszą świętą; sprawdzić listę wiernych zapisanych (niezapisanych – jeśli są wolne miejsca – zapisać ręcznie); czuwać nad przestrzeganiem zasady: maska – dezynfekcja – dystans; wskazać kolejność podchodzenia do Komunii i wyjścia z kościoła oraz zamknąć kościół. Kapłan nie może być stewardem, bo ma odprawić Mszę świętą przemieszczając się jedynie między zakrystią a prezbiterium.

Na każdą Mszę świętą z dwudniowym wyprzedzeniem (nie wcześniej) należy zapisać się wysyłając SMS na parafialny nr telefonu 078 0116 3544 treść: Msza dzień, godzina, liczba osób, nazwisko (czyli piszemy, np: Msza, wtorek, 19.15, 2 osoby, Kowalski.

11. Trwa lockdown i obowiązują restrykcje – przestrzegajmy tego, byśmy uniknęli zamknięcia z naszej winy, szczególnie w oczekiwaniu na Wielkanoc!

12. Przypominamy usilnie o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele i nie gromadzeniu się, obowiązku poprawnie noszonych maskach lub przyłbicach, dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, jedynej formie przyjmowania Komunii świętej na stojąco i na rękę, stosowaniu jednokierunkowego przemieszczania się w kościele po kolei z zachowaniem bezpiecznego odstępu, wentylacji kościoła przy otwartych drzwiach, zgodnie z Apelem biskupa Paula Mc Aleenana oraz informacją biskupa Wiesława Lechowicza zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Więcej informacji w języku polskim Polish-Covid19-Guidance.pdf (doctorsoftheworld.org.uk)

13.Bóg zapłać za modlitwę i życzliwość, za otwarty kościół, za Stewardów i ich czas poświęcony Wspólnocie oraz ofiary składane i przesyłane na potrzeby utrzymania Parafii.

14. Na ten czas ostatnich przygotowań niech Pan Bóg wszystkim hojnie błogosławi i darzy łaskami.


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.