Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Msze święte codziennie oprócz poniedziałku.

Uwaga: dodatkowa Msza święta w niedzielę o godz. 8.00.

Na każdą Mszę świętą obowiązuje bezwzględny limit osób 72.

Na każdą Mszę świętą musi być co najmniej dwóch stewardów. Zachęcamy do zgłaszania się do tej funkcji. Brak stewarda oznacza niemożliwość otwarcia kościoła na Mszę świętą. Każdy z nas może (a nawet powinien) być stewardem (każdy z nas umie): otworzyć kościół co najmniej 15 minut przed Mszą świętą; sprawdzić listę wiernych zapisanych (niezapisanych – jeśli są wolne miejsca – zapisać ręcznie); czuwać nad przestrzeganiem zasady: maska – dezynfekcja – dystans; wskazać kolejność podchodzenia do Komunii i wyjścia z kościoła oraz zamknąć kościół. Kapłan nie może być stewardem, bo ma odprawić Mszę świętą przemieszczając się jedynie między zakrystią a prezbiterium.

Na każdą Mszę świętą z dwudniowym wyprzedzeniem (nie wcześniej) należy zapisać się wysyłając SMS na parafialny nr telefonu 078 0116 3544 treść: Msza dzień, godzina, liczba osób, nazwisko (czyli piszemy, np: Msza, wtorek, 19.15, 2 osoby, Kowalski).

2. Nauki rekolekcyjne podczas Mszy świętych od czwartku do niedzieli (18-21 marca).

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od wtorku do soboty, godz. 19:00.

4. Spowiedź indywidualna poza konfesjonałem. Zgłaszamy taką potrzebę na parafialny mail lub sms.
Spowiedź przedświąteczna
 z zaproszonymi kapłanami w Wielki Wtorek, 30 marca.

5. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencjach, którym patronuje św. Józef, szczególnie mężczyzn, mężów, ojców, synów prosząc jednocześnie o światło Ducha Świętego byśmy rozeznali potrzebę powstania w naszej parafii grupy „Mężczyźni świętego Józefa”.

5. Nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa – piątek, godz. 19:00; Gorzkie żale – niedziela, godz. 19:00.

6. Dziękujemy za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na CAFOD organizację charytatywną podobną do naszej Caritas, która wspiera ludzi żyjących w ubóstwie – bez względu na ich religię czy kulturę. Bóg zapłać!

7. Trwa lockdown i obowiązują restrykcje – przestrzegajmy tego, byśmy uniknęli zamknięcia z naszej winy, szczególnie w oczekiwaniu na Wielkanoc!

8. Przypominamy usilnie o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele i nie gromadzeniu się, obowiązku poprawnie noszonych maskach lub przyłbicach, dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła, jedynej formie przyjmowania Komunii świętej na stojąco i na rękę, stosowaniu jednokierunkowego przemieszczania się w kościele po kolei z zachowaniem bezpiecznego odstępu, wentylacji kościoła przy otwartych drzwiach, zgodnie z Apelem biskupa Paula Mc Aleenana.

9. Zachęcamy wszystkich do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Więcej informacji w języku polskim Koronawirus (COVID-19) — wytyczne

10. Bóg zapłać za modlitwę i życzliwość, za otwarty kościół, za Stewardów i ich czas poświęcony Wspólnocie oraz ofiary składane i przesyłane na potrzeby utrzymania Parafii.

Biuletyn Parafialmny


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.