Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Msze święte codziennie oprócz poniedziałku.

Na każdą Mszę świętą obowiązuje bezwzględny limit osób 72.

Na każdą Mszę świętą musi być co najmniej dwóch stewardów. Zachęcamy do zgłaszania się do tej funkcji. Brak stewarda oznacza niemożliwość otwarcia kościoła na Mszę świętą. Każdy z nas może (a nawet powinien) być stewardem (każdy z nas umie): otworzyć kościół co najmniej 15 minut przed Mszą świętą; sprawdzić listę wiernych zapisanych (niezapisanych – jeśli są wolne miejsca – zapisać ręcznie); czuwać nad przestrzeganiem zasady: maska – dezynfekcja – dystans; wskazać kolejność podchodzenia do Komunii i wyjścia z kościoła oraz zamknąć kościół. Kapłan nie może być stewardem, bo ma odprawić Mszę świętą przemieszczając się jedynie między zakrystią a prezbiterium.

Na każdą Mszę świętą z dwudniowym wyprzedzeniem (nie wcześniej) należy zapisać się wysyłając SMS na parafialny nr telefonu 078 0116 3544 treść: Msza dzień, godzina, liczba osób, nazwisko (czyli piszemy, np: Msza, wtorek, 19.15, 2 osoby, Kowalski).

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od wtorku do soboty, godz. 19.00.

3. Spowiedź indywidualna poza konfesjonałem. Zgłaszamy taką potrzebę na parafialny mail lub sms.

4. We wtorek w Anglii i Walii towarzyszy nam intencja w modlitwie za ofiary pandemii (w Polsce 15 marca); w tygodniu zaś: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca i nabożeństwa z nimi związane.

5. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencjach, którym patronuje św. Józef, szczególnie mężczyzn, mężów, ojców, synów prosząc jednocześnie o światło Ducha Świętego byśmy rozeznali potrzebę powstania w naszej parafii grupy „Mężczyźni świętego Józefa”.

6. Nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa – piątek, godz. 19.00; Gorzkie żale – niedziela, godz. 19.00.

7. W kalendarzu liturgicznym naszej diecezji East Anglia w poniedziałek święto św. Dawida, biskupa, patrona Walii, natomiast w piątek Women`s World Day of Prayer. W Polsce w czwartek święto św. Kazimierza, królewicza.

8. Trwa lockdown i obowiązują restrykcje – przestrzegajmy tego, byśmy uniknęli zamknięcia z naszej winy, szczególnie w oczekiwaniu na Wielkanoc!

9. za modlitwę i życzliwość oraz ofiary składane i przesyłane na potrzeby utrzymania Parafii.


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.