Banner

19 03 2017Dzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie w III Niedzielę Wielkiego Postu – 19.03.2017

 

 

1. Dzisiejsza druga składka tzw. „Ad Gentes”, którą się zbiera zawsze w całym Kościele, przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary.

2. „Gość Niedzielny”, do nabycia w sklepiku.

3. Droga krzyżowa w każdy piątek bezpośrednio po mszy świętej o godz. 19.15.

4. Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz. 18:45.

5. W sobotę 25.03.2017 wypada święto Zwiastowania Pańskiego. Msza święta o godz. 10.45. Zachęcamy do duchowej adopcji dziecka nienarodzonego.

Co to jest duchowa adopcja?

Pełna poprawna nazwa brzmi: „Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.
Istota Duchowej Adopcji wynika z osobistego: modlitewnego i uczynkowego wstawiennictwa do Jezusa Chrystusa osoby adoptującej duchowo, wstawiennictwo o pomoc w ratowaniu od zagłady jednego nieznanego, lecz wybranego przez Boga-Dawcę Życia zagrożonego aborcją dziecka. Trwa przez okres 9 miesięcy.

Szczegóły tutaj

6. Spotkanie bierzmowanych dziś (niedziela) o 18.30 w salce.

7. Serdeczne Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła.

8. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta 31.03.2017 w piątek.

9. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii 2.04.2017, poprowadzi je ks. Mariusz Sokołowski Chrystusowiec.


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.