Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Msze święte w niedziele w Peterborough o godz. 8.00, 10.45, 12.30 i 19.15Dzisiaj także Msza święta w Wisbech o godz. 15.30. W tygodniu Msza święta od wtorku do soboty o godz. 19.15.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do soboty godz. 18.30.

3. Na każdą Mszę świętą w wejściu do kościoła należy się zapisać samodzielnie lub stewardowi podać: nazwisko, liczbę osób i numer telefonu kontaktowego. Nie ma zapisów na sms.

4. We wtorek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, we czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny a w piątek uroczystość Our Lady of Walsingham, Głównej Patronki Diecezji.

5.  Grupa Mężczyzn Świętego Józefa zaprasza mężczyzn, mężów, ojców, jak co dwa tygodnie: adoracja od godz. 18.30 i Msza święta wieczorna oraz katecheza (spotkanie) po Mszy w piątek 1 października.

6. Bierzmowanie - rozpoczynamy nowe zapisy dla kandydatów do bierzmowania, które będziemy prowadzić do niedzieli 10 października. Przy wyjściu ze świątyni można pobrać formularz zgłoszeniowy. Prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy w celu ustalenia terminu spotkania w biurze parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę 26 września przypada 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

8. Minione tygodnie były okresem uroczystości dożynkowych w naszej Ojczyźnie. Pragniemy włączyć się w to dziękczynienie Panu Bogu za plony, pokarm i dar chleba, dlatego zachęcamy by w przyszłą niedzielę na Mszę świętą przynieść chleb. Odmówimy specjalną modlitwę błogosławieństwa dziękując Bogu, że troszczy się o nas.

9. II taca – w kolejną niedzielę będzie prowadzona druga zbiórka na potrzeby Centralnego Biura Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

10. Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii organizuje w sobotę 9 października pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Walsingham. Plan pielgrzymki wygląda następująco: o godz. 11.45 zbiórka przy kościele w wiosce Walsingham; 12.00 – Anioł Pański i powitanie pielgrzymów; 12.15 – pielgrzymowanie; 14.00 – Spowiedź w Sanktuarium i nabożeństwo; 15.00 – Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Prałata Stefana Wylężka, Rektora PMK w Anglii i Walii; 17.00 – Zakończenie pielgrzymki. Dojazd indywidualny. Serdecznie zapraszamy.

11. W naszym kościele na każdej Mszy świętej i liturgii obowiązują zasady od 19 lipca:

Nadal wymagane: Maski (zasłaniające nos i usta); Dystans ~DWA metry lub MASKA + metr między osobami z różnych domów; Miejsca (tylko zgromadzenie siedzące – bez dodatków) (i szanuj Przestrzenie dla osób zwolnionych z masek); Informacje o miejscach — (wskazanie przez Stewarda lub skorzystaj z mapy numerów miejsc).

Teraz dozwolone: Ministranci i lektorzy asystujący przy ołtarzu. Śpiew wspólny – odpowiedzi i hymny. Proszę nosić maskę. Procesja z darami. Komunia na rękę lub na język – prosimy o dalsze przestrzeganie wskazówek systemu jednokierunkowego / stewardów – a pojedyncza (mieszana) procesja, ponieważ duchowni mają w ręku chusteczkę dezynfekującą.

12. Wszystkim Parafianom, Jubilatom i Solenizantom, życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitości łask.


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.