Banner

Ogloszenia DuszpasterskieDzisiejsze Ogłoszenia Duszpasterskie.

1. Msze święte w niedziele w Peterborough o godz. 8.00, 10.45, 12.30 i 19.15. W tygodniu Msza święta od wtorku do soboty o godz. 19.15. W Wisbech Msza święta za tydzień (co druga niedziela!) o godz. 15.30.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do piątku od godz. 18.30 do godz. 19.00.

3. Na każdą Mszę świętą w wejściu do kościoła należy się zapisać samodzielnie lub stewardowi podać: nazwisko, liczbę osób i numer telefonu kontaktowego. Nie ma zapisów na sms.

4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca oraz nabożeństwa związane z tymi dniami.

5. Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia oraz 82. rocznica wybuchu II wojny światowej w środę, 1 września.

6. Nabożeństwo ku czci św. Józefa – środa, godz. 19.00. Zapraszamy do modlitwy do św. Józefa w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy.

7. Grupa Mężczyzn Świętego Józefa zaprasza mężczyzn, mężów, ojców dzisiaj (niedziela) na spotkanie informacyjno-braterskie z członkami wspólnoty z Bournemouth na godz. 17.00 w sali parafialnej. Jak co dwa tygodnie, adoracja od godz. 18.30 i Msza święta wieczorna oraz katecheza (spotkanie) po Mszy w piątek 3 września.

8. Bierzmowanie - katecheza dla kandydatów wraca po przerwie wakacyjnej w sobotę i niedzielę, 4 i 5 września.

9. Wspólna Pierwsza rocznica Pierwszej Komunii Świętej - Msza święta w niedzielę, 12 września o godz. 13.30. 11 lipca 2020 odbyła się I Komunia święta - pierwsza z dwunastu, potem następne aż do listopada. Zapraszamy dzieci rocznicowe na spowiedź w piątek, 10 września od godziny 17.00 do 18.30.

10. I Komunia święta – za tydzień podamy szczegóły zapisu dzieci na przygotowanie.

11. Rekolekcje księży Polskiej Misji Katolickiej od poniedziałku do czwartku (6-9 września) - nie będzie w kościele Mszy świętej i nabożeństw.

12. W naszym kościele na każdej Mszy świętej i liturgii obowiązują zasady od 19 lipca:

Nadal wymagane: Maski (zasłaniające nos i usta); Dystans ~DWA metry lub MASKA + metr między osobami z różnych domów; Miejsca (tylko zgromadzenie siedzące – bez dodatków) (i szanuj Przestrzenie dla osób zwolnionych z masek); Informacje o miejscach — (wskazanie przez Stewarda lub skorzystaj z mapy numerów miejsc).

Teraz dozwolone: Ministranci i lektorzy asystujący przy ołtarzu. Śpiew wspólny – odpowiedzi i hymny. Proszę nosić maskę. Procesja z darami. Komunia na rękę lub na język – prosimy o dalsze przestrzeganie wskazówek systemu jednokierunkowego / stewardów – a pojedyncza (mieszana) procesja, ponieważ duchowni mają w ręku chusteczkę dezynfekującą.

13. Przypominamy o zasadach parkowania samochodów na parkingach w oddaleniu od kościoła, zachowaniu dystansu społecznego przy i w kościele, noszenia masek, dezynfekcji rąk.

14. Powracającym z wakacji, Parafianom i Gościom, Jubilatom i Solenizantom, wśród których jest w tym tygodniu obchodzący swoje święto ks. Grzegorz (tym razem imieniny) – niech Bóg obficie darzy łaskami i błogosławi.

15. Zmiana księży – decyzją władz zakonnych ks. Leszek Rygiewicz SChr przejmuje obowiązki proboszcza parafii pw. św. Anny w Glasgow, kończąc jednocześnie funkcję administratora tej parafii. Nowym proboszczem został mianowany ks. Marek Ogorzały SChr. Dziękuję wszystkim razem i każdemu z Was z osobna za dobro, które pozwoliło mi administrować parafią w Peterborough i Wisbech. W tym czasie zrodziło się i rozwinęło kilka pomysłów i inicjatyw, dlatego dziękuję Bogu i Wam za życzliwe przyjęcie, codzienną modlitwę i pomoc w utrzymaniu Wspólnoty i kościoła oraz dobry czas, który tu pośród Was przypadł mi w udziale. Prosząc o pamięć w modlitwie i wybaczenie uchybień – dziękuję! Trwajcie w miłości Chrystusa!


Kontakt ze stroną

E-mail: Dotyczy tylko strony internetowej

 
 
Copyright © 2021 Polska Parafia Peterborough. Wszelkie prawa zastrzeżone.