booked.net


banner nowy wersja 2

VII Kongres Rodzin Polonijnych – Bruksela 2024

W dniach od 23 – 25 sierpnia 2024 roku odbędzie się w Brukseli VII Międzynarodowy Kongres Rodzin Polonijnych zatytułowany: „Rodzina polonijna – miejscem spotkania i rozwoju”. Będzie to wielkie i ważne wydarzenie promujące piękną, chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny.

W czasie Kongresu przez wykłady i warsztaty zostaną podjęte zagadnienia związane z budowaniem i umacnianiem dojrzałych relacji małżeńskich i rodzinnych, komunikacji i rozwiązywania konfliktów oraz budowania więzi międzypokoleniowej w rodzinie. Zostaną także podjęte zagadnienia dotyczące wychowania dzieci m.in. będzie mowa o roli rodziny w przezwyciężaniu kryzysów rozwojowych przez dzieci, jak pomóc nastolatkom w pokonaniu samotności, bezsensu oraz co robić, aby dzieci słuchały, jak wychowywać do korzystania z mediów elektronicznych i wiele innych. Serdecznie zapraszamy!

Kongres Rodzin Polonijnych w Brukseli rozpoczęcie 23 sierpnia (piątek) wieczorem, a zakończy w niedzielę 25 sierpnia o godz. 16.00. Wieczorem dla chętnych zaplanowane jest zwiedzanie Brukseli.

Kongres Rodzin odbędzie się w Centrum Szkoleniowym Maison Notre-Dame du Chantd’Oiseau >>>, Avenue des Franciscains 3A, 1150 Bruxelles,

DOKŁADNIEJSZE INFORMACJE I ZAPISY W NAJBLIŻSZYM CZASIE

„W rodzinach waszych – chrześcijańskich, zbudowanych na sakramencie małżeństwa – niech na pierwszym miejscu będzie miłość i życie. Zachowujcie żywą więź z narodem i Kościołem: więź wiary, kultury, mowy ojczystej”. (św. Jan Paweł II, 10 kwietnia 1987 – Przemówienie do Rodaków)

Jesteśmy przekonani, że od rodziny zależy szczęście i przyszłość cywilizacji. Rodzina jest tak ważna dla poszczególnych osób i całych społeczeństw, że trzeba się o nią troszczyć bardziej niż o inne sprawy tego świata. Kongres Rodzin Polonijnych pragnie być z jednej strony narzędziem umacniającym chrześcijańskie rodziny w wierności ewangelicznym wartościom, a z drugiej środkiem ewangelizacji, aby pokazać, że możliwe jest szlachetne i piękne życie w małżeństwie i rodzinie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych referatami wygłoszonymi podczas Kongresów Rodzin Polonijnych na:

źródło i więcej informacji także o poprzednich kongresach: Biuro KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji